Kalendarz roku szkolnego

KALENDARIUM 2018/2019

31.08.2018 r. Pani dyrektor Monika Szypszak uczestniczyła w uroczystości wręczenia stypendiów Burmistrza Gminy Międzyrzecz dla utalentowanych uczniów. Uroczystość odbyła się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Stypendia otrzymali absolwenci naszej szkoły: Kornelia Kręciszewska, Zofia Derwich, Maja Skowron, oraz Hubert Kubiszewski z kl. 3e.
Wrzesień
03.09.2018 r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 1
z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu z udziałem Burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza, dyrektora Międzyrzeckiego Klubu Sportowego ,,Orzeł'' p. Henryka Stawasza oraz pani M. Słomińskiej.

08.03.2018 r. Nasi młodzi siatkarze , uczniowie klas IV i V, wyjechali do Ozorkowa na turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców organizowany z okazji 70 -lecia Klubu MKS „Bzura" Ozorków. Uczniowie: Grobelny Piotr, Humeniuk Tymon, Stachowiak Alan, Adamirowicz Wojciech, Jankowski Adam, Matuszewski Szymon w reprezentowanych dwóch grupach wiekowych zajęli dwa trzecie miejsca. To bardzo dobry wynik. Trenerem i opiekunem młodej drużyny siatkarzy jest p. Anna Grobelna a wielkiego wsparcia zawodnikom i szkole udziela jej mąż Alojzy Grobelny.

13.09.2018 r. Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum udali się do MOK na projekcję filmu „Bitwa o Anglię", ukazującego poświęcenie i bohaterstwo polskich lotników. Organizatorem wyjścia był pan Przemysław Mrozek.

14.09.2018 r. Uczniowie oddziałów przedszkolnych pod opieka p. E. Nestorowskiej i p. K. Koban uczestniczyli w święcie „Obry i Paklicy" organizowanym przez MOK.

15.09.2081 r. Wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w uroczystym otwarciu stadionu miejskiego w Międzyrzeczu. Wysłuchali przemówień burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza i zaproszonych gości, podziwiali występy artystyczne oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych.
18.09.2018 r. Uczennica klasy 3d Nikola Wyrzykiewicz oraz jej opiekun p. Marcin Jędrowski wzięli udział w spotkaniu dla laureatów Lubuskiego Konkursu Literackiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.
19.09.2018 r. W naszej szkole pojawiła się „Autostrada do szkoły". Dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego i miały przy tym jednocześnie wspaniałą zabawę. W projekcie wykorzystywano nowoczesną technologię, dzięki której uczniowie z ławki szkolnej przenosili się na ulice miast, jezdnie i za kierownice pojazdów.
20.09.2018 r. W bibliotece miejskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia" S. Żeromskiego. Nasi uczniowie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu pod opieką p. Iwony Stańskiej – grupa I i pod opieką p. B. Kwiatkowskiej – grupa II.
25.09.2018 r. klasy 1b i 2a pod opieką pań E. Dyszewskiej i A. Grześkowiak oglądały spektakl teatralny w MOK pod tytułem „Wywrócona bajka o kapturku".
26.09.2018 r. W naszej szkole zorganizowano Dzień Języków Obcych – wizualizacja.
27.09.2018 r. W naszej szkole odbył się uroczysty finał konkursu Lubuscy Poszukiwacze Talentów, dotyczącego wdrażania programów związanych ze wspieraniem zdolności i talentów uczniów w szkołach i przedszkolach. Gościliśmy Panią Kurator Oświaty Ewę Rawę oraz przedstawicieli nagrodzonych szkół z województwa lubuskiego. Szkoła uzyskała zaszczytny brązowy laur, co oznacza, że sprzyjamy rozwijaniu pasji i zainteresowań uczniów.
27.09.2018 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyrzeczu zorganizowała I Niepodległościowy Mityng Lekkoatletyczny pod patronatem Burmistrza Międzyrzecza p. Remigiusza Lorenza. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół międzyrzeckich oraz sportowcy z Przytocznej i Pszczewa. I miejsce z wynikiem 1119 punktów i Puchar Burmistrza powędrował do Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu.
28.09.2018 r. Miłośnicy biologii wyjechali do Poznania na Noc Naukowców organizowaną przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Uczniowie, głównie klas trzecich gimnazjum oraz klasy siódmej, pod opieką p. P. Mikuły uczestniczyli w warsztatach, pokazach i wykładach, rozwijając swoje pasje i zainteresowania.
28.09.2018 r. Pani dyrektor Monika Szypszak oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w Olimpiadzie Rękodzieła Artystyczno – Użytkowego organizowanego pod patronatem Starosty Międzyrzeckiego
30.09.2018 r. Szkolny klub kibica pod kierunkiem p. A. Pawelskiej ruszył pełną parą i zorganizował wyjazd do Poznania na mecz Lecha Poznań i Miedzi Legnica. Uczniowie, w ramach akcji „Kibicuj z klasą" podziwiali ligowe rozgrywki piłkarskie i uczyli się zasad pozytywnego kibicowania.
Październik
01.10.2018 r. i 03.10.2018 r. Uczniowie klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej spotkali się z przedstawicielem KPP p. Agnieszką Żyżą. Tematem spotkania była „Odpowiedzialność karna nieletnich".
02.10.2018 r. Wyjście klas 1b i 2a pod opieką pań E. Dyszewskiej i A. Grzeskowiak na koncert Zespołu Tanecznego Trans do MOK. Z ogromnym podziwem nasi najmłodsi uczniowie przyglądali się umiejętnościom tanecznym ich starszych koleżanek i kolegów.
03.10.2018 r. Obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Wszyscy uczniowie, którzy w tym dniu przyszli do szkoły przebrani za zwierzęta otrzymali plusy z aktywność. Na korytarzach szkoły podziwialiśmy prace plastyczne przedstawiające zagrożone gatunki zwierząt.
04.10.2018 r. Miłośnicy książek zorganizowali Dzień Głośnego Czytania. Uczennice klasy 3b gimnazjum odwiedzały klasy na lekcjach i czytały fragmenty książek. Wielu uczniów było zainteresowanych dalszymi losami bohaterów.
05.10.2018 r. Odbył się konkurs historyczny zorganizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Reprezentowali nas uczniowie 3 klas gimnazjalnych.
5-7.10 2018 r. Siatkarze UKS „Jedynka" pojechali do Głuchołaz na turniej mini siatkówki. II miejsce w kategorii „dwójek" zajęli Alan Stachowiak i Piotr Grobelny a IV miejsce w kategorii „trójek" Marcel Mucha, Szymon, Matuszewski, Adam Jankowski i Wojciech Adamirowicz.
18.10.2018 r. Odbył się I etap „Konkursu wiedzy na temat 100 lat niepodległości Polski" organizowany przy współpracy naszej szkoły przez Stowarzyszenie Lubuski Weekend Gitarowy. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów i nauczycieli powiatu międzyrzeckiego i strzelecko-drezdeńskiego. Uczeń 3 klasy gimnazjalnej Kasper Śmigielski zakwalifikował się do II etapu.
19.10.2018 r. W szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych i przedszkolaków.
20.10.2018 r. W szkole zorganizowano Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie na przerwach lekcyjnych uczestniczyli w oglądaniu prezentacji multimedialnych.
25.10.2018 r. Uczniowie naszej szkoły pod opieką P. Mrozka uczestniczyli w grze miejskiej „ Podchody dla Niepodległej" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr3 w Międzyrzeczu. Reprezentowali nas: Łukasz Pawlik i Wojciech Adamirowicz z 5b, Igor Sokołowski i Weronika Nadobnik z 7b oraz Miłosz Bińczak i Dominik Luc z 8b.
27.10.2018 r. Kolejne zawody sportowe. Siatkarze UKS „Jedynka" pojechali do Gliwic na turniej mini siatkówki. . II miejsce w kategorii „dwójek" zajęli Alan Stachowiak , Piotr Grobelny i Tymon Humeniuk, III miejsce w kategorii „trójek" Marcel Mucha, Szymon, Matuszewski, Adam Jankowski i Wojciech Adamirowicz.
Listopad
03.11.2018 r. Młodzież naszej szkoły pod opieką księdza D. Dropa organizowała Wieczornicę Patriotyczną „Bez tej miłości nie można żyć". Uroczystość dla rodziców, nauczycieli, uczniów, i mieszkańców miasta odbyła się w kościele św. Jana Chrzciciele w Międzyrzeczu.
07.11.2018 r. Odbył się II etap „Konkursu wiedzy na temat 100 lat niepodległości Polski". W Murach naszej szkoły gościliśmy najlepszych historyków a naszą szkołę reprezentował Kasper Śmigielski.
09.11.2018 r. Odbył się Konkurs Pieśni Patriotyczno – Religijnej organizowany przez naszą szkołę w kościele św. Wojciecha w Międzyrzeczu pod patronatem Kurator Oświaty w Gorzowie. W konkursie brali udział uczniowie szkół międzyrzeckich oraz Kaławy. Zwycięzcą konkursu został Bartosz Zimniewicz, uczeń klasy 3d gimnazjum, reprezentujący SP 1 Mędzyrzecz.
09 - 11.11.2018r. Tym razem siatkarze UKS „Jedynka" wyruszyli do Wałcza na turniej mini siatkówki. III miejsce zajęli: Marcel Mucha, Szymon Matuszewski, Adam Jankowski i Wojciech Adamirowicz. IX miejsce zajęli: Piotr Grobelny, Alan Stachowiak i Tymon Humeniuk.
11.11.2018 r. Na stadionie miejskim w Międzyrzeczu odbyły się zawody lekkoatletyczne pod hasłem „Narodowy Bieg Stulecia". Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Aleks Guśniowski, Jagoda Korzeniewska, Patryk Zomer, Lena Kaspryszyn, Gracjan Cieślak, Marek Lewański, Jan Żiółkowski, Patryk Rembas, Andżelika Prymas, Natalia Bogdan, , Nikola Lekler, Angelika Prusinowska, Wiktoria Kuźniewska, Karolina Wolniewicz, Wanesa Nowak, Amelia Chwirot, Angelika Fedorowicz, Jakub Antys, Adam Usel, Joanna Cieślak.
24.11.2018 r. Siatkarze UKS „Jedynka" pojechali do Sulechowa na turniej mini siatkówki. W kategorii "trójek" startowało 12 zespołów, a w "dwojkach" 13. Nasza "trójka" w składzie: Marcel Mucha, Szymon Matuszewski, Adam Jankowski i Wojciech Adamirowicz zajęła I miejsce.
Również "dwójka": Piotr Grobelny, Alan Stachowiak i Tymon Humeniuk wywalczyła "złoto".
Bardzo udany debiut na siatkarskich parkietach zaliczył nasz drugi zespół "dwójek": Szymon Sarzyński i Gracjan Gasper zajmując III miejsce w turnieju.
30.11.- 01.12.2018 r. Kolejny turniej siatkarzy UKS „ Jedynka" odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 Częstochowie. Był to XVIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej w Minisiatkówce „dwójek" Chłopców. Nasza „dwójka" Piotr Grobelny, Alan Stachowiak zajęła I miejsce. Po raz pierwszy udało nam się wygrać z ekipą z Kędzierzyna, która do tej pory wygrywała wszystkie turnieje w sezonie.
Grudzień – zaczynamy siatkówką w Częstochowie
05.12.2018r. Nasi uczniowie uczestniczyli w mikołajkowych zawodach pływackich na basenie w Międzyrzeczu organizowanych pod patronatem Burmistrza Międzyrzecza i Dyrektora MOSIW. Opiekunami uczniów byli: E. Podgajska i Ł. Kwiatkowski. Pierwsze miejsce i złote medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Wiktor Judek, Adrianna Lewandowska, Kalina Tomysek, Martyna Grela. Na miejscach drugich uplasowali się: Lena Sokołowska, Robert Kaczmarek, Filip Nir-Skibski, Mariusz Galiński, Amadeusz Smus. Brązowy medal zdobyli: Jagoda Korzeniewska, Wojciech Adamirowicz, Karolina Wolniewicz, Mariusz Galiński, Jagoda Wietrzyńska.
06-07.12.2018 r. Uczniowie klas 3 gimnazjalnych oraz ich rodzice wzięli udział w programie profilaktycznym Archipelag Skarbów.
8.12.2018r. Zawodnicy UKS "Jedynka" Miedzyrzecz zakończyli zmagania na Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki chłopców o Puchar Burmistrza Krotoszyna.
W zawodach rywalizowały zespoły z Kalisza, Milicza, Międzyrzecza, Wrocławia, Ponieca, Jarocina, Krotoszyna. Nasza "trójka" w składzie: Marcel Mucha, Adam Jankowski, Szymon Matuszewski i Wojciech Adamirowicz zajęła I miejsce w turnieju.
Również "dwójka"- Piotr Grobelny, Alan Stachowiak i Tymon Humeniuk odnieśli zwycięstwo.
Znakomicie spisała się też "dwójka" w składzie: Szymon Sarzyński i Gracjan Gasper, która zakończyła zmagania na 5 miejscu. W turnieju "dwójek" rywalizowało 16 zespołów, a w "trójkach" 10 zespołów. MVP w "dwójkach" wybrany został Alan Stachowiak, a w "trójkach" Marcel Mucha.
10.12.2018 r. Uczniowie naszej szkoły pojechali do Cottbus na jarmark bożonarodzeniowy.
11.12.2018r. Rozegrany został mecz siatkówki biali kontra czerwoni, czyli nauczyciele – uczniowie lub uczniowie – nauczyciele. Zwycięzcami zostali ... uczniowie.
12.12.2018 r. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Nasi zawodnicy rywalizowali w kategorii „ czwórek" ze starszymi o rok lub dwa lata kolegami z klas szóstych. Reprezentanci naszej szkoły wygrali wszystkie mecze.
12.12.2018r. – Koło przyjaciół biblioteki i klasa 4a przygotowało inscenizację dla przedszkola i klas 1-3 pod hasłem „Zamieszanie w krainie bajek"
13.12.2018 r. W Górze odbył się XIV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki chłopców o Puchar Prezesa UKS „Trójka" w Górze. Wystartowały w nim 44 zespoły z Wrocławia, Międzyrzecza, Leszna, Głogowa, Szprotawy i Góry, które rywalizowały w kategoriach siatkarskich „dwójek" i „trójek". Międzyrzecka "dwójka"- Piotr Grobelny i Alan Stachowiak wywalczyła pierwsze miejsce. Dobrze spisali się koledzy zwycięzców Tymon Humeniuk i Gracjan Gasper, którzy w tej samej kategorii uplasowali się na szóstej pozycji. Marcel Mucha, Adam Jankowski, Szymon Matuszewski i Wojciech Adamirowicz zajęli drugie miejsce w kategorii „trójek".
20.12.2018 r. Poznaliśmy wyniki konkursu „Dzieciaki do rakiet". Film promujący aktywność fizyczną w naszej szkole, spośród 40 innych szkół, uzyskał tytuł laureata. Autorem filmu jest p. Ł. Kwiatkowski.
21 12. 2018 r. Pożegnaliśmy się uroczyście przed świętami szkolnymi Jasełkami, przygotowanymi przez Koło Teatralne prowadzone przez p. J. Glurę – Makowską i klasę 1b prowadzoną przez wychowawczynię E. Dyszewską.

 

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
24
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2274395

Partnerzy