Wspomnienia z Nocy naukowców 29.09.2017

W piątek, 29 września 2017r.  na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła  się „Noc naukowców”. Było to niezwykłe wydarzenie, w którym uczestniczyło 16 uczniów naszej szkoły.  Pomysłodawczyniami tego wyjazdu  były Panie Maria Czujko i Patrycja Mikuła, dzieki którym mogliśmy wziąść udział w niezwykle ciekawych warsztatach, pokazach i wykładach. Ciekawi naukowego świata i żądni wiedzy wyruszyliśmy do Poznania, gdzie sympatyczni studenci, doktoranci a nawet profesorzy wdrażali nas w tajniki swoich ulubionych dziedzin naukowych.

„Zapachy w Kuchni” to warsztaty na których to poznaliśmy różne zapachy, a także sposoby ich otrzymywania. Dowiedzieliśmy się także o urządzeniu o nazwie „e-nos” służącym do oceniania poziomu świeżości pożywienia.

Na warsztatach  ,,O tych, co leczą i sił dodają, czyli o ziołowych lekarstwach i używkach roślinnych’’ poznawaliśmy ciemną i jasną stronę mocy roślin oraz poszukiwaliśmy kwiatu paproci J

„Chemia Rakietowa” to wykład na którym poznaliśmy fizyczne i chemiczne zagadnienia związane z silnikami odrzutowymi oraz różne rodzaje paliw. Ciekawe również było zilustrowanie III zasady dynamiki Newtona.

Do domów wróciliśmy późnym wieczorem, ale nikt nie narzekał.

Taka nauka to jedynie przyjemność.

 Serdecznie dziękujemy.

Nikodem Wieczorek – uczeń klasy 2d

 

Szczęśliwy numer

Na jutro
to
7
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2970238

Partnerzy