Wymiana międzynarodowa 2019/2020

RUSZA CZWARTA EDYCJA WYMIANY MIEDZYNARODOWEJ

Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły będą po raz czwarty uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z uczniami z holenderskiego miasta Goenlo.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 z Oddziałami Sportowymi wyjadą w maju do Groelno we wschodniej Holandii.

Z kolei w czerwcu to nasza szkoła będzie gościć uczniów z Holandii.

Wymiana stwarza uczniom możliwość zaznajomienia się z naszymi zwyczajami i tradycjami. Ponadto umożliwia uczniom naturalny sposób poznania języka, w autentycznych sytuacjach, aktywizuje do lepszego porozumienia międzynarodowego i rozwoju świadomości kulturowej.

Kilka wspólnie spędzonych dni, w gronie zagranicznych rówieśników, jest najlepszą okazją do przyjrzenia się ich stylowi życia. Może otworzyć uczniów na nowe doświadczenia i różnice kulturowe oraz umożliwia integrację językową, dzielenie się zainteresowaniami, jak również wspólne odkrywanie walorów miejsc, w których żyjemy.

Dzięki wymianie uczniowie mogą zawierać międzynarodowe znajomości i przyjaźnie. Mocno wierzymy, że każdemu uczestnikowi tego programu, obok niezapomnianych, bogatych przeżyć, pozostanie też doskonalsza znajomość języka obcego oraz swobodniejsza umiejętność komunikacji.

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
18
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy