Język angielski

Wymiana międzynarodowa 2019/2020

RUSZA CZWARTA EDYCJA WYMIANY MIEDZYNARODOWEJ Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły będą po raz czwarty uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z uczniami z holenderskiego miasta Goenlo. Uczniowie Szkoły Podsta...

Sukces naszych uczniów w konkursie z języka angielskiego!

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z pytaniami prestiżowego Europejskiego konkursu "The Big Challenge". W konkursie online wzięło udział 6423 szkół z 10 krajów Europy. 11.931 uczestników z Polski sprawdziło swoje kompetencje język...

Konkurs szkolny o tytuł Anglisty Roku

  Drogi Uczniu! Chcesz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego oraz powalczyć o tytuł Najlepszego Anglisty w naszej szkole? Lubisz rozwiązywać testy? Jeśli tak, nie wahaj się, przeżyj fantastyczną przygodę z językiem angielskim!. Konkurs...

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcymna świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach. Język angielski jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. umożliwi...

  • 1
Poprzedni Następny

Home Język angielski

Wymiana międzynarodowa 2019/2020

RUSZA CZWARTA EDYCJA WYMIANY MIEDZYNARODOWEJ

Z radością informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły będą po raz czwarty uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z uczniami z holenderskiego miasta Goenlo.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 z Oddziałami Sportowymi wyjadą w maju do Groelno we wschodniej Holandii.

Z kolei w czerwcu to nasza szkoła będzie gościć uczniów z Holandii.

Wymiana stwarza uczniom możliwość zaznajomienia się z naszymi zwyczajami i tradycjami. Ponadto umożliwia uczniom naturalny sposób poznania języka, w autentycznych sytuacjach, aktywizuje do lepszego porozumienia międzynarodowego i rozwoju świadomości kulturowej.

Kilka wspólnie spędzonych dni, w gronie zagranicznych rówieśników, jest najlepszą okazją do przyjrzenia się ich stylowi życia. Może otworzyć uczniów na nowe doświadczenia i różnice kulturowe oraz umożliwia integrację językową, dzielenie się zainteresowaniami, jak również wspólne odkrywanie walorów miejsc, w których żyjemy.

Dzięki wymianie uczniowie mogą zawierać międzynarodowe znajomości i przyjaźnie. Mocno wierzymy, że każdemu uczestnikowi tego programu, obok niezapomnianych, bogatych przeżyć, pozostanie też doskonalsza znajomość języka obcego oraz swobodniejsza umiejętność komunikacji.

Sukces naszych uczniów w konkursie z języka angielskiego!

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z pytaniami prestiżowego Europejskiego konkursu "The Big Challenge". W konkursie online wzięło udział 6423 szkół z 10 krajów Europy. 11.931 uczestników z Polski sprawdziło swoje kompetencje językowe na 5 różnych poziomach zaawansowania. Wśród nich było 64 uczniów naszej szkoły. Nasi uzdolnieni gimnazjaliści z klas I-III mieli 45 minut na rozwiązanie testu, który sprawdzał wiedzę leksykalno-gramatyczną i kulturową, umiejętność czytania ze zrozumieniem
i słuchania (każdy z uczestników korzystał ze słuchawek).

Szczęśliwi i dumni z podjęcia wyzwania z ... THE BIG CHALLENGE !

Miejsca na podium w klasyfikacji szkolnej zajęli:
– w kategorii klas 1 gimnazjum:
1 miejsce – Wiktor Nowak z kl. 1d
2 miejsce – Jacek Bernaś z kl. 1b
2 miejsce – Nikodem Wieczorek z kl. 1d

– w kategorii klas 2 gimnazjum:
1 miejsce – Szymon Walaszek z kl. 2c
2 miejsce – Jakub Radwański z kl. 2c
3 miejsce – Adam Kita z kl. 2c
– w kategorii klas 3 gimnazjum:
1 miejsce – Aleksander Nowak z kl. 3c
2 miejsce – Adam Cwenar z kl. 3d
3 miejsce – Grzegorz Tomaszyk z kl. 3b
Miejsca na podium w klasyfikacji wojewódzkiej zajęli:
– w kategorii klas 1 gimnazjum:
1 miejsce – Wiktor Nowak z kl. 1d
3 miejsce – Jacek Bernaś z kl. 1b
3 miejsce – Nikodem Wieczorek z kl. 1d

– w kategorii klas 2 gimnazjum:
2 miejsce – Szymon Walaszek z kl. 2c
3 miejsce – Jakub Radwański z kl. 2c
4 miejsce – Adam Kita z kl. 2c
– w kategorii klas 3 gimnazjum:
1 miejsce – Aleksander Nowak z kl. 3c / 36 miejsce w klasyfikacji krajowej
2 miejsce – Adam Cwenar z kl. 3d
3 miejsce – Grzegorz Tomaszyk z kl. 3b


Prestiżowe nagrody The Big Challenge oraz certyfikaty zostaną przekazane uczestnikom konkursu w czerwcu.


CONGRATULATIONS TO EVERYONE!

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!
Zapraszam do udziału w kolejnej edycji za rok!
Dorota Cieloch
szkolny koordynator The Big Challenge

 

Konkurs szkolny o tytuł Anglisty Roku

 

Drogi Uczniu!

Chcesz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego oraz powalczyć o tytuł Najlepszego Anglisty w naszej szkole? Lubisz rozwiązywać testy? Jeśli tak, nie wahaj się, przeżyj fantastyczną przygodę z językiem angielskim!. Konkurs odbędzie się 19 maja na 7 godzinie lekcyjnej w sali 36. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do piątku 15 maja do p. Doroty Cieloch. Na zwycięzców czekają nagrody i zaszczytny tytuł Anglisty Roku 2015 w Gimnazjum nr 1.

 D.C.

 

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym
na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na wszystkich kontynentach.

Język angielski jest językiem nauki, biznesu, współpracy międzynarodowej i dyplomacji. umożliwia naukę i studiowanie za granicą, jst niezbędny, aby dostać dobrą pracę w Polsce i w zjednoczonej Europie.

Język angielski jest jednym z łatwiejszych języków do opanowania. Gramatyka jest stosunkowo prosta, rzeczowniki nie mają zmiennych końcówek, czasowniki są praktycznie takie same we wszystkich osobach.

Znajomość języka angielskiego ułatwi komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych – bez problemu odnajdziesz szukana ulicę, restaurację, lotnisko czy hotel.

Znajomość angielskiego ułatwi Ci nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami, będziesz mógł korespondować np. za pomocą e-maila z ludźmi z całego świata, a także poszukiwać interesujących Cię wiadomości na obcojęzycznych stronach internetowych.

Zrozumiesz teksty ulubionych utworów muzycznych i dialogi w Twoich ulubionych filmach, w kinie i przed telewizorem, bez pomocy lektora czy napisów.

Będziesz mógł czytać gazety, książki i inne materiały obcojęzyczne, często niedostępne w języku polskim. Dzięki temu będziesz wiedział o interesujących Cię zagadnieniach zawodowych lub prywatnych więcej niż osoba znająca tylko język polski.

Znając język angielski będziesz mógł przystąpić do testów i egzaminów językowych, które umożliwią Ci pójście na lepsze studia lub znalezienie lepszej pracy.

Nauka języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia, pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.

Kiedy nauczysz się angielskiego, będziesz z siebie dumny – osiągniesz coś, o czym marzy wielu ludzi i dzięki temu zyskasz wiele pewności siebie, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu.

Powodzenia!

 

Bartosz Leyko i Magda Iwinska

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
20
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2807400

Partnerzy