Zamknięci w bibliotece, czyli escape room w naszej szkole

                                                                               

    

30 listopada 2018 r. uczniowie z klas IV szkoły podstawowej wzięli udział w nietypowej zabawie. Ich zadaniem było uwolnienie się z zamkniętej biblioteki.Tego typu zawody znane są na świecie jako escape room, a pomysł wydostania się z zamkniętego pokoju wywodzi się ze świata gier komputerowych. Do naszego escape room wykorzystano przede wszystkim zasoby biblioteki szkolnej, a zagadki wiązały się z literaturą i książkami.
Poszczególne zadania przygotowały uczennice  z klasy V b należące do Koła Przyjaciół Biblioteki. Dzieci, aby wydostać się z biblioteki, musiały rozwiązać szereg łamigłówek, wykazać się znajomością literatury, układu zbiorów w bibliotece oraz umiejętnością odczytywania rzymskich cyfr. A także sprytem i szybkością. Te wszystkie umiejętności doprowadziły ich do zaginionego klucza. Zespoły mogły opuścić bibliotekę. Tak przygotowane zajęcia były dla naszych uczniów przygodą, a przygód nie przeżywa się codziennie!

 

 

             

                                                                                 

 

 

 

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
10
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy