Propozycje do przeczytania na październik

Coś dla młodszych-poleca Antosia

Zosia z ulicy Kociej to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W pierwszej części sporo niespodzianek: konkurs na Pajęczą Twarz Roku, trup na schodach, taniec z pralkami, a nawet spotkanie z pewnym Bezskorupciastym!

"Cześć! Mam na imię Zosia. Okropnie, prawda? Jeśli chodzi o nazwisko, to też mogłoby być lepiej. Wierzbowska brzmi nieźle, ale jest na W. Każdy uczeń na świecie wam to powie, że nie ma gorszej rzeczy, niż wylądować na początku albo na końcu listy. Ale dosyć tego! Nie jestem przecież jakąś okropną pesymistką. Specjalnie zaczęłam od najgorszych rzeczy, żeby jak najszybciej mieć je za sobą. No, może jeszcze powinnam wspomnieć o mojej młodszej siostrze Mani. Całkowita porażka! Choć muszę przyznać, że to dzięki Mani ruszyła lawina niecodziennych wypadków w naszej rodzinie. A może to przez psią kupę…? W każdym razie właśnie dlatego, pisząc te słowa, siedzę na jabłoni rosnącej w ogrodzie naszego nowego domu przy ulicy Kociej 5".

Nela na kole podbiegunowym + mapaNela Mała Reporterka - Jedna z najmłodszych w historii autorek książek. Ze względu na swój wiek, jej przygody i relacje z podróży szczególnie mocno trafiają do świadomości najmłodszych czytelników, rozbudzając w nich ciekawość świata i kiełkującą fascynację dalekimi podróżami. Dziewczynka podróżuje ze swoimi rodzicami po całym świecie, następnie przy pomocy redakcyjnej swojej mamy opisuje przeżyte przygody w kolejnych książkach, dzieląc się nie tylko wrażeniami z egzotycznych wyjazdów ale także fascynującą wiedzą o świecie.
Wszystkie książki Neli stały się bestsellerami, a sama autorka jedną z najbardziej znanych podróżniczek w Polsce i na świecie. Jej dokonania są naprawdę niezwykłe, zwiedziła do tej pory niemal wszystkie kontynenty, miała kontakt z najbardziej egzotycznymi zwierzętami i wydaje się naprawdę nieustraszona.

Coś dla starszych - poleca Zosia

 

Jeff Zentner- autor książki, która podbiła serca tysięcy osób. Jest to szczera opowieść o trójce nastolatków i ich przyjaźni, która zadziwia i pozwala przeżyć. „Król Węży schwytał mnie w swe sploty i kazał przewracać stronę za stroną do bardzo późna w nocy. Triumf godności ludzkiej i miłości.” Wypowiada się Stephanie Perkins, New York Times. Mogłabym się z tym zgodzić, gdyby nie fakt, że niektóre momenty w powieści są oklepane i zbędne. Fragmentami trzyma serce w napięciu. Pisarz idealnie opisał bohaterów, którzy próbują poradzić sobie ze sztuką dorastania. Dill- chłopak, który musi przezwyciężyć swoje słabości, pogodzić się ze swoją krwią i zaakceptować uczucia, którymi darzy Lydię. Travis- nerd komputerowy. Nieśmiały, cichy i nielubiany. Stara się pomóc matce w domu, chociaż z ojcem alkoholikiem nie ma łatwo. Ukojeniem dla jego umysłu są gdy komputerowe, książki fantasy i spotkania z Dill'em oraz Lydią. Lydia- dziewczyna o sercu ze stali. Prowadzi blog modowy, który jest uwielbiany przez każdego. Niestety nikt nie wie, że ona jest jego twórczynią. Wyśmiewana i nękana w szkole stara się zgrywać pozory silnej kobiety. Jednak gdy jej serce ukłuje strzała, dziewczyna zda sobie sprawę, że Dill jest kimś więcej niż tylko "przyjacielem". Wszystkich łączy jedna rzecz- przyszłość, którą każdy sobie zaplanował. Książka chwyta za serce.

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
21
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy