Dzień Głośnego Czytania

 

Dzień Głośnego Czytania

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w naszej szkole.

Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole,

jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

  Na 2 i 3 lekcji uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki czytali na głos fragmenty nowych, ciekawych książek, zakupionych z projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W młodszych klasach  przeprowadzili błyskawiczny quiz, a za prawidłowe odpowiedzi była słodka nagroda. Cel został zrealizowany. Jako ciekawostkę dodam, że wypożyczają je nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele.Nie ma się co dziwić – czytanie łączy ludzi.

 

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
24
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Licznik odwiedzin

2207772

Partnerzy