Jarmark bożonarodzeniowy w Cottbus.

W dniu 10 grudnia br. odbyła się wycieczka ogólnoszkolna do Cottbus, której celem było poznanie regionu niemieckiego, języka, kultury i tradycji świąt bożonarodzeniowych.
Urok miasta Cottbus przeniósł nas wszystkich w świat atmosfery przedświątecznej.
Zaczęliśmy od HORNOW – CONFISERIE FELICITAS to „Czekoladowa strona Łużyc”. Odwiedziliśmy fabrykę, gdzie powstają „czekoladowe dzieła sztuki”. Nie zabrakło również chwili na wypicie przepysznej czekolady podczas oglądania filmu przedstawiającego produkcję czekolady i historię zakładu.
Wzięliśmy udział w warsztatach ze zdobienia czekolady połączonych z degustacją.
W drodze do Planetarium zatrzymaliśmy się przy szklanej piramidzie, będącej sklepem firmowym miejscowej Huty Szkła. Zakupić lub podziwiać w niej można było cudownie błyszczące wyroby szklane oraz kryształowe w postaci biżuterii, produktów dekoracyjnych do domu oraz świątecznych ozdób choinkowych.
Planetarium było następnym punktem naszej wycieczki. Każdy zainteresowany mógł odbyć podróż gwiezdną w kopule planetarium w czasie i przestrzeni. To olbrzymie okno, otwierające bramy kosmosu.
Ostatnim i najważniejszym etapem naszych wojaży był jarmark świąteczny.
Podczas jarmarku można było poczuć zapach i smak prażonych migdałów, pączków serowych, niemieckich bratwurstów oraz zachwycać się klimatem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Fotoreportaż http://www.jedynka-miedzyrzecz.pl/index.php/kronika/reportae/jarmark-boonarodzeniowy-w-cottbus

Szczęśliwy numer

Na jutro
to
30
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy