Udany debiut lekkoatletów!

Dwa lata czekaliśmy z niecierpliwością na otwarcie nowego stadionu. I się doczekaliśmy! Stadion został uroczyście otwarty. Aby wypróbować tartan, skocznie w dal i rzutnie, nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi postanowili zorganizować międzyszkolne zawody lekkoatletyczne. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Międzyrzecza p. Remigiusz Lorenz.

I Niepodległościowy Mityng Lekkoatletyczny, bo tak nazwaliśmy zawody, odbył się 27 września 2018 roku. Na zawody stawiło się 5 szkół z Powiatu Międzyrzeckiego: Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzecz, Szkoła Podstawowa nr 3 Międzyrzecz, Szkoła Podstawowa z Przytocznej, Szkoła Podstawowa z Pszczewa i organizator zawodów, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi z Międzyrzecza. Na dziewczęta i chłopców z klas 4, 5, 6, 7, 8 oraz 3 gimnazjalnych przygotowano następujące konkurencje lekkoatletyczne: bieg 60 m, 100 m, 200 m, 300 m, 600 m, 1000 m, rzut p. palantową, pchnięcie kulą oraz sztafety 4 x 50 m i starsi 4 x100 m. Regulamin zawodów przewidywał dyplomy, lizaki a dla szkoły która zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach Puchar Burmistrza. W zawodach uczestniczyło około 190 dzieciaków.

Po 3 godzinach zmagań, po podliczeniu punktów okazało się, że Puchar Burmistrza powędruje do Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu, która zdobyła 1119 pkt.

II miejsce - SP Przytoczna – 917 pkt,,

III miejsce – SP Pszczew – 628 pkt,

IV miejsce –SP 2 Międzyrzecz – 397 pkt,

V miejsce – SP 3 Międzyrzecz – 286 pkt.

Wszystkim uczestnikom zawodów dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w zawody , nauczycielom i opiekunom serdeczne słowa podziękowania za przygotowanie dzieci do startów. Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem zawodów oraz ufundowanie pucharu i dyplomów.

Mityng cieszył się dużym zainteresowaniem, więc już dzisiaj zapraszamy na następną edycję zawodów lekkoatletycznych, które odbędą się za rok.

                                                                                                                    J.M.

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
21
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy