SPORTOWCY NA MEDAL

W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 06. 02. 2018 r. w naszej szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.

            Na zawody przyszły 3 drużyny dziewcząt: Szkoła Podstawowa nr 1, gospodarz zawodów, Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 6. Chłopcy reprezentowali 2 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 6. Wszyscy z Międzyrzecza!

Zawody otworzyła Pani Dyrektor Joanna Obrębska – Spychała. Przywitała wszystkich zawodników i życzyła im sportowej walki.

Pierwszy mecz dziewczęta naszej szkoły wygrały 2 : 0 z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2. W drugim meczu z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 6 było o wiele trudniej, w rezultacie nasze zawodniczki wygrały 2: 1 awansując do rozgrywek rejonowych.

Skład naszej drużyny:   Konopa Rozalia 3d, Zapała Weronika 2c, Krutów Zofia 2b, Tyborska Zuzanna 3d, Cierach Weronika 3b, Rybczyńska Nikola 3c, Kopyściańska Milena2b,  Osek Gabriela 3c, Fiałka Karolina 3e, Najłowicz Patrycja 3d , Schindler Laura 3d, Grudzińska Julia 3b.

Po dziewczętach przyszła kolej na chłopców.

Szkoła Podstawowa nr 1 zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 6. Obie szkoły z Międzyrzecza. Powiedzieć ,że mecz był zacięty to mało powiedzieć. Chłopcy wiedzieli bardzo dobrze jaka jest ranga tego meczu. Przegrany odpada z zawodów, natomiast wygrany reprezentuje nasz powiat w dalszych zawodach. Pierwszy set wygrali nasi goście 25:22. Drugi set był równie emocjonujący. Nasi chłopcy obronili piłkę meczową i ostatecznie wygrali 27:25. Więc remis 1:1. Mecz rozstrzygnie się w trzecim, decydującym secie. Chłopcy z SP_1 zaczęli bardzo dobrze, osiągnęli przewagę 2-3 punktów na początku seta. Prowadzenia nie oddali do końca, wygrali 15:12 i cały mecz 2:1.

Radości nie było końca, szalonych tańców w wykonaniu zwycięzców.

Po meczu odbyło się zakończenie turnieju. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 podsumowała turniej, wręczyła wszystkim drużyną dyplomy i puchary.        

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali następujący chłopcy: Kita Adam 3c, Kaczmarek

Paweł 3c, Lizoń Mateusz 3d, Dominiak Tobiasz 2a, Kostecki Łukasz 2a, Antys Bartek 2a, Wojciech Góra 2a, Felisiak Hubert 2d, Smus Amadeusz 2d, Gołębiewski Igor 2d.

                                                                                                                

       M.G.       J.M.

Więcej w fotoreportażu http://www.jedynka-miedzyrzecz.pl/index.php/kronika/reportae/sportowcy-na-medal

Szczęśliwy numer

Na dziś
to
13
Następne losowanie o godzinie 18:00

Polecamy

orzel
 

   
   

 

 

Partnerzy